In my beginning is my end.
Abyste se stali tím, čím nejste, musíte projít cestou, po niž nejdete.
A to co nevíte, je jedinou věcí, kterou víte.
A to co vlastníte, je tím co nemáte.
A místo, na kterém jste, leží tam, kde nejste.
- T. S Eliot.
-East Coker III.

Anotační článek- 1. část!

3. srpna 2015 v 18:24 | Vanessa
Táák, ano, hlásím se hned druhý den, ale něco vám prozradím. Tohle je přednastavený článek. Totiž dnes, kdy to je vydáno, úterý, spím na naší zahrádce, kde leze spoustu pavouků a budu tam s kamarádkou. Vracíme se do přírody. Ale proto, že mne včera. Pondělí, něco napadlo, tak to rychle sepíší, abych mohla ven. Všem SB se omlouvám, ale ještě dlouho nebudu oplácet, ale brzy se k tomu snad dostanu, některé články jsem už přečetla, ale některé stále chybí.
K věci- chtěla jsem si napsat něco, jako seznam nápadů na povídky, které vypadají lépe než ty, kterou nejsou vůbec dodělané a proto tohle. Pod článek dám anketu na to, jestli se vám některé líbí nejvíce a že bych na ni začala už dříve, ale když nebude žádná, tak to nevadí. Jen kdyby vás něco nadchlo.

Seznam:
Stínové město
Kruh
Duše (neoficiální název)
  • Jsou i další, třeba něco jako Země v portálech, ale to je na vedlejší koleji a moc nepromyšlené. Mám asi ještě pět-šest, ale stále přibývají, tak hlavně ty základní, které mají už základy vymyšlené.
  • ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Stínové město:
fantasy, romantika.
Nevím přesně, jak mám popsat tohle dílo, protože je v moji hlavě, tak dlouho, že prošlo všemi mými depresemi, ale stále zůstává. Napadlo mě to přičtení Eony, ale nemá to s tím nic společného. Jen jedna věta mi utkvěla a vyrostla z ni rostlinka.
Anotace (teď zjistíte, jak neumím anotace, protože u toho vždycky vykecám půlku věcí a pak je to na nic) Jednoho dne mladý Nathan Newton, 27 let, se vybourá ve svém autě. Jenomže on není jen tak ledajaký muž, ale významný fyzik a vědec, který si za svůj krátký život už získal mnoho obdivu, ale také mnoho peněz. Media diskutují o tom, jestli přežije. V tom momentě mladý, geniální a úspěšný Nathan upadne do kómatu. Tak se vydává na cestu, kde nalézá jak město stínu, tak i svůj cíl. Přežije to vůbec?
Kruh.
  • musím upozornit, že to je experiment, který nedopadne dobře,
  • Výhradně fantasma-
Anotace: Slečna Valeriana chrání už celý svůj život tajemství její rodiny. A to, že jejich předci lovili čarodějnice. Kvůli její bystrosti ji ale rodina posílá do prestižního internátu, kde se setkává s klukem, který se stává jejím nejlepším kamarádem. Jenomže on je jako neřízená střela. Když ho nalézá s smrtným tělem, zjišťuje, že je upír, ale nikoliv hodný, který se drží jen krve zvířat. Je upír, který chce krev, je to jeho přirozenost a to si Valeriana uvědomuje, jenomže na povrch vylézá jedno z největších tajemství, která obrátí všechno vzhůru nohama a ona se snaží zachránit tak jeho i sebe, ojn ji chce ale zabít tak jako celá jeho rodina.

-Aneb Vaneska ukazuje, že upíři nejsou hodní ani za nic. Tahle povídka není geniální ani nemá hloubku, ale má v sobě vražednou a chladnokrevnou lásku, která jisto jistě nedopadne dobře. Dejte na mne. Upíři nejsou na hraní.
Duše
Tohle je jedna z nejobtížnější povídek, které chci napsat a už sama anotace je pro mne těžká. Je to hodně o studování, aniž by vám to přišlo.
Anotace: Duše, dar kterým nám byl předán. Píší se do duší miliony příběhu, ale žádný z nich nebyl napsaná. Proč tedy nenapsat dlouhý příběh, který prožila jedna duše? Jen jedna?

- A právě jsem se rozhodla, že to zveřejním ihned. Hihi.
Doufám, že jsem vám hodně popletla hlavu!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Slíbená otázka: Uchvátilo vás něco?

Duše (neoficiální název)
Kruh
Stínové město

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 3. srpna 2015 v 19:05 | Reagovat

Mě uchvátily všechny tři. Nejvíce asi ta poslední, protože z té anotace si to prostě vůbec neumím představit a vzbudilo to ve mně obrovskou zvědavost. Ale ty zbylé dvě znějí obě také skvěle a ať už  rozepíšeš kteroukoli, já se na ni budu těšit!
I ta s těmi upíry zní dobře. Už by někdo konečně měl napsat nějaký protipól Stmívání, z kterého by jasně vyplývalo, že upíři nejsou od toho, aby se třpytili na sluníčku.

P.S.: Už jsem zaměřila dva články, které ještě musím okomentovat! Omlouvám se, že jsem to dosud neudělala, a snad ještě více se omlouvám, že to možná ani dneska nestihnu.

2 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 5. srpna 2015 v 12:51 | Reagovat

Mně se také líbí všechny. Nejvíce mě ovšem zaujala ta první- Stínové město, protože to je téma, které mě poslední dobou hodně fascinuje- Ale také bych si chtěla přečíst povídku, kde se upíři netřpytí na sluníčku, jak napsala Kate, a i ten poslední nápad je zajímavý.

Tak snad jedna z nich bude co nejdříve!

3 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 16:24 | Reagovat

[1]: Ta anotace je i pro mne tajemná, protože je to opravdu velmi složitá (pro mne) povídka. Nesmí mít žádné nesrovnalosti a musí do sebe zapadat. Jediná dějová chybka mi to zničí. Určitě to bude protipól, jestliže to napíšu, ale  lásku si tam nechám pro svoje romantický srdce, nevadí? :-) (pozn. nebudete to láska mezi upírem a člověkem, neboj)
To nevadí i tak se těším.

[2]: Doufám ale že jsem moc neprozradila v anotaci. :-) Tam jsem toho vykecala snad nejvíc, když nepočítám Kruh, ale tam jsou jen zbytečné údaje.

Oběma moc děkuji! A Kate, byla jsi první!

4 Gréti Gréti | Web | 8. srpna 2015 v 22:32 | Reagovat

Mohu říci, že s češtinou žádné větší problémy nemám. Umím číst, umím mluvit, při poslouchání rozumím všemu a moje čeština v psané podobě je poměrne čitelná. Poměrne. Vyrůstala jsem ve světe, kde se všechny dětské povídky v televizi prěkládali do češtiny. Když sem se chtěla koukat a něco z toho mít, musela jsem se přispůsobit. Doteď se většina filmů, seriálů a anime překládá jenom do češtiny.  Dokonce i knihu japončiny, ze které se učím, mám psanou po česky – a to ti tedy povím, odbornost gramatických okínek levl 100 (Takovou patlaninu bych četla dvakrát po sobě i v slovenčine, kdyby k tomu přišlo.).  Jsem odolná xD Více méně. Při psaní zato často kontroluji správnost své gramatiky. Přece jenom ji často nevyužívám aktivně – čtení je čtení, ale když přijde na psaní, imaginární hlas v mé hlavě, který tiše šeptá a vyslovuje, mi výslovností velmi nepomůže. Drobné rozdíly...
Och, ďakujem :3 Na tom fantasy sa zhodneme :333 A čo sa toho týka, nie, nikto ma nevymenil :D Ak sa to týka štýlu – ja som všelijaká a hrabať mi v bedni hrabe rado, len nie vždy to prejavím, možno preto sa divíš. Ak sa to týka kompozície textu, možno to bude tým, že som nič nemenila a nič nedorábala – text vyzerá presne tak, ako sa postupne vylieval z mojej hlavy bez prípravy.
Ach áno, krásne to dielo. Viem, učili sme sa to :3 Ach, Dante, čo si to stvoril za monštrozitu? :D A čo sa týka tej 9. – Glov Svedelid je meno, ktoré by som sama nikdy nespoznala nebyť susedky mojej babky, ktorá mi dala hromadu starých kníh, ktoré našla doma, aby som sa na ne pozrela a možno nejaké zužitkovala čítaním.
A teraz toto je akože čo, há? Pripadám si, akoby si mi dala na výber, ktoré zo svojich detí mám najradšej. Ale vážne. Všetky príbehy znejú úchvatne. Aj druhý, a to na počudovanie upírov a s nimi spojené tematiky nemusím. Dala si tomu originálny nádych – použila si upíra, ale nezostala si len pri ňom a oživila si to ďalším nadprirodzenom :3 Ako už povedali nado mnou – glitrová šou sa konať nebude. Ták... Aby som ti to nesťažila, pokúsim sa rozhodnúť. Vieš čo, idem s 3. Hlasujem za Duše. Vyzerá to extrémne tajomne, trochu pochmúrne, trochu veselo a hlavne nevyspytateľne :333

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama