In my beginning is my end.
Abyste se stali tím, čím nejste, musíte projít cestou, po niž nejdete.
A to co nevíte, je jedinou věcí, kterou víte.
A to co vlastníte, je tím co nemáte.
A místo, na kterém jste, leží tam, kde nejste.
- T. S Eliot.
-East Coker III.

Otázky ke mně! (TAG)

12. února 2015 v 20:00 | Prostě Vanesa
Opravdu moc se nudím. Nechtěla jsem vás ještě otravovat další povídkou, takže jsem hledala nějaký téma na které bych mohla něco napsat. Recenze se mi nechce dělat a rozebírat nějaký téma ve středuje je, jako hrát šachy, když jste opilej. Takže TAG! Ano, moc dlouho jsem hledala nějaké na, který bych mohla odpovědět, jenže je jich málo. Pokud, máte nějaký oblíbený váš Tag, tak bych byla ráda, kdybyste se podělili s ním. Tenhle Tag je o knížkách, protože mě to nejvíce zajímá a odpovědi na mne bývají velmi nudné, tak to trochu zpestřím. Odkopírovala jsem ho od této slečny. Tak hezké čtení!
1. Dělá se ti špatně, když si čteš při jízdě?
Poprvadě, moc ne. Ale moje mamka mi zakazuje číst knížky v autě, takže většinou mám smůlu. A když už tedy někam jedu sama, nebo s někým jíným, dlouho to nevydržím.

2. Který sutorův styl psaní se ti zdá zvláštní, jedinečný?
Jejku, nevím, nevím. Těžko říct, protože mě se zdají být všechny vyjimečné.

3. Harry Potter série nebo Twilight Sága? Popiš třemi body, proč vybrané dílo bylo lepší.
Naprosto jisto Harry Potter. 1. Celá ta velká škola. 2. Hůlky 3. krasně napsané.


4. Nosíš všude nějaký batoh? Pokud ano, co v něm nosíš?
Nikdy jsem moc nenosila batohy, protože je vyloženě nenávidím, ale ani kabelka mi není souzená. Většinu jdu tak na lehko s tužkou a papírem, nebo dokonce v ruce knížku. Navíc všechno nosím po kapsách a bohužel také ztrácím. Jinak vůbec netuším, co tu dělá tahle otázka.

5. Čmucháš vůni knih?
Moc dobrá otázka. Jak kdy. Když si uvědomím, že listy jsou ze stromů, kterých hrozně mizí, tak mám chuť zahodit každou knížku, ale pozor, já mám ráda knížky, internetové způsoby knih se mi nelíbí. Ano, jinak čichám vůni knih moc ráda. Nových i starých!

6. Knihy s ilustrací nebo bez?
Zase jak kdy. Nepotrpím si na to, ale když jsou vážně povedené, tak proč ne?


7. Kterou knihu jsi miloval/a číst, než jsi našel/našla nějakou lepší knihu?
Dlouho dobu jsem ráda četla právě Harryho Pottra. Dokázal hodně zaujmout. Bohužel jsem vyrostla a přečetla mnohé knížek. Našla jsem Percyho Jacksona a toho jsem si oblíbila mnohem více. Hlavně tím novým nápadem a oživení toho dobrého z naší kultury. Nemůžu však říct, že je má oblíbená, protože já jich mám tisíce.8. Máš nějakou vtipnou/trapnou vzpomínku na tvé dětství s knihou?
Na dětství ani tak ne, protože jsem začala více číst v pokročilým věku. Ale pamatuju si, jak jsem četla své sestře (tehdy jí mohlo být kolem šestnácti) fimfárum.

9. Jakou nejtenčí knihu jsi kdy četl/a?
Minutku, musím se jít podívat do knihovny. Když zavyje pes do záhrobí od Thomase Breziny. To byla má druhá přečtená kniha a od té doby čtu už "bichle".

10. Jakou nejtlustčí knihu, kterou jsi kdy četl/a?
Že by Christhoper Paolini-Eragon a všechny díly k tomu? Těžko říct, protože vvětšinu knížek si půjčuji z knihovny, takže nemám takový přehled.

11. Píšeš příběhy? Vidíš sám/sama sebe jako spisovatele, když přemýšlíš o budoucnosti?
Ač to nerada přiznávám, tak někdy ano. Je to můj sen, avšak nikdy jsem nezatoužila přispět svou knihu k většímu obecenstvu. Blog mi naprosto stačí, protože sem nechodí moc lidí na to abych se mohla stydět. Vydávám sem příběhy pro své blogové přáteli a také proto, abych se necítila jako ovce ve stadů.

12. Kdy jsi začala číst?
Ve dvanácti extremně. Teď je to se mnou špatné. Hodně.

13. Jaká je tvá oblíbená kniha (klasika)?
Klasicistká díla u mě spíše vyhrává poezi než próza. Tak Hercul Piorot. No, nevím jestli je to knížka, ale Faustův dům mám moc ráda. Homér- Iliás, ale také Charles Dickens- Pustý dům a jeho další knihy. Pak i Františeh Hrubín a jeho kráska a zvíře.

14. Byl tvůj oblíbený předmět Český jazyk?
Ne, nikdy.

15. Kdyby jsi dostal/a knihu jako dárek a tu knihu už jsi četla a nenáviděla ji, co by jsi udělal/a?
Poděkovala a usmála se. Jenže u mě se to stát nemůže. Vždycky si řeknu, jako knihu chci.

16. Máš nějaký zlozvyk, který děláš?
Hah, teď nevím jestli jen v literatuře, nebo obecně. Jinak můj zlozvyk je dočíst knihu i v posteli, když svítí měsíc a já si kazím oči. Už mám brýle, které nenosím, tak co?

17. Jaké je tvé oblíbené slovo?
Avšak. Interesantní.

18. Jsi šprt?
Popravdě na to dlabu, jako třeba dneska. Ale někdy se ráda učím něco zajímavého.

19. Upíři nebo víly? Proč?
Upířy, protože mám ráda temné potvory, které nebývají hodné.

20. Měniči podob nebo andělé? Proč?
Andělééé! Jsem na ně teď dost ulitlá, protože všechno, co čtu, tak tam jsou. Přemýšlela jsem, jestli také nenapíšu nějakou povídku na tuto tématiku.

21. Lesní víly nebo vlkodlaci?
Zase se přikloním k té šparné věci, protože lesní víly mi přijdou jako ohraná dětská pohádka.
Omlouvám se víly!

22. Zombie nebo upíři?
Tak to ani jedno. Nevím. Co vy? Na tohle neznám odpověď.

23. Milostný trojúhelník nebo zakázaná láska?
Zakázana láska, protože mě ubijí ty milostné trojůhleníky. Mám v plánu napsat milostný čtverec.

24. Romantika nebo jenom pár scének lásky?
Jak kdy. Mé jedno já touží po té romantice, ale zase by neměl zaniknout příběh.

Napsáno 10.2.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 12. února 2015 v 20:20 | Reagovat

Úžasné otázky, úžasné odpovědi. Mám to dost podobně, až na ty bytosti, protože se mi upíři znechutili tou komercí, a částečně i vlkodlaci, i když je mám stále ráda. A ne všechny víly jsou dobré.
Jinak, pořád ti závidím, že jsi četla Ílias...

2 Elis Elis | Web | 12. února 2015 v 20:51 | Reagovat

Otázky mě dostaly, nad jistými věcmi jsem nikdy tak nějak neuvažovala, ale ohledně batohů, tak ty nenosím, knihy mám  ráda s ilustracemi, příběhy píšu, přednost dávám andělům a mám ráda romantiku se vším všudy s city, s láskou i milování...

3 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 12. února 2015 v 22:15 | Reagovat

Jsme si celkem podobné, na spoustu otázek bych odpověděla podobně, lišíme se jen v něčem. A souhlasím, také bych upřednostnila Harryho Pottera před Stmíváním (ano, Stmívání je hezky nápsáno, ale to je podle mě všechno. Postavy jsou na nic, Bella je taková nudná slepička, Edward také není zrovna zajímavý...a jejich vztah je možná někdy až nerovnocenně působící, uhm, omlouvám se všem fanouškům) a souhlasím, batohy jsou zlo (připomínají aktovky!) :)
Jinak, smysluplný tag, fajné otázky i odpovědi!

4 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 12. února 2015 v 22:30 | Reagovat

[1]: Moc děkuji za chválu! Nečekala jsem to, protože jsem to psala jaksi spíše s nutnosti.
Téma upíři jsou hodně zpracovávaná a předěláváná k obrazu svému. Jenže já jsem si udělala "vlastní" upíry. Vlastně oni vždy byli temní tvorové až dnešní dívky si je přilepšili, protože mají chuť po něčem zakázaném, nevídané.
Podle mne upíři jsou tvorové, který potřebuju krev. Nejsou to vegeteriani. Takže lidskou krev, ale svou podstavu se mohou změnit a být laskavý a milující. Ale to co je Edward, třpytící na slunci,prosím vražte mi. A vlkodlaci, to je další kapitola, ale ani oni nejsou hodní, jen svou lidskou povahou ano. Jako upíři.  Máš pravdu. Víly jsou i zlé. A víš jak moc bych si přála nějakou potkat?
P.S: Notebook se rozjíždí, takže budou e-maily

5 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 13. února 2015 v 15:14 | Reagovat

[2]: Děkuji! Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo má depresi s batohu. K tomu poslednímu, ano, ale dotyčný k tomu musím mít talent (mimochodem, ty máš) aby to nebyl jedna velká patlatina romantiky.

[3]:
Oh, další! Ano, na stmívání máme stejný názor. Ono to hrozně kazí dojem upíru. Vegetariáni? Ne. Dlouhou dobu i já jsem měla zkažený názor na ty potvory, ale pak jsem pozřela fuj s Bartošovou za mlada a změnila názor úplně. Dokonce na chemie jsme se bavili o upírech, když jsme se učili o stříbru. Dokonce i můj učitel má stejný názor!,
Taky mi batohy příšerně zavání školou! Fuj!,
Děkuju, velmi mě to potešilo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama