In my beginning is my end.
Abyste se stali tím, čím nejste, musíte projít cestou, po niž nejdete.
A to co nevíte, je jedinou věcí, kterou víte.
A to co vlastníte, je tím co nemáte.
A místo, na kterém jste, leží tam, kde nejste.
- T. S Eliot.
-East Coker III.

SB aneb konečně se rozepíšu

16. září 2014 v 21:18 | Vanessa Say
Jako vždycky nevím jak začít. Měla jsem v plánu napsat "Vítám vás u našeho nového článku" ..
"Ahoj". Ale rozhodla jsem se to nějak zamluvit. A vlastně jsem už jsem to udělala. Nadpis je "SB aneb konečně se rozepíšu". Samozřejmě, že vám to vysvětlím. Začnu tím SB. Každý blogař ví, co to znamená, ale pro čtenáře je to neznámé. Takzvaně jsou to spřátelené blogy, které si komentují články, ale také je to taková reklama. Protože každý spřátelený blog musí dát do svých oblíbených jeho ikonku na kterou vy můžete zmáčknout. "Aneb konečně se rozepíšu" je můj pohled na SB, ale taky konečně budu možná psát víc než jeden odstavec. Umím psát povídky, ale svoje názory ne.

Jak jsem k tomuto tématu došla?
Prosté vysvětlení. U nás v regionu začalo pršet a každý zná, že když prší člověk se nudí. A právě proto jsem vlezla na blog a klikala na odkazy, až mě to odneslo k pár blogerkám, které měly SB, ale také tam měly Wanna be? Po první blogerce jsem byla ještě v klidu, ale pak jsem najela na blog, který spravovaly dvě děvčata. A měly tam také Wanna be? Po tom co jsem dočetla, dostala jsem hysterický amok. Až jsem se poprvé rozhodla napsat svůj názor na blog.
Co si teda o tom myslím?
Popravdě já mám taky SB. Jen jednu. Řeknu vám to takhle; ani v životě nejsem vtíravá a už vůbec nevěřím lidem. Musím říct, že jsem dlouhou dobu problém jí dát i do oblíbených odkazu, protože jsem na to vždycky zapomněla. Ani tak SB mě nevadí, ale konkurzy na ně a proč to člověk dělá., Když se člověku libí ten blog tak ať mu napíše osobně a ne aby na to byl nějaký konkurz. A pak ty otázky, ty mě vyloženě dorazily.
Př: Jak často budeš obíhat? - Hned k první otázce mám výtku. Já bych byla ráda za to, že se můj blog nějakému blogaři líbí a vůbec bych ho nenutila do toho, aby můj blog obíhal. Stačilo by mi to jen jednou za tři měsíce. Jako neříkám, že kdyby rok nenapsal a dělal, že je mrtvý, tak by mi to nevadilo. Ale to, že už jste SB se předpokládá, že si bude dívat na svoje články. Já s tím nejsem vůbec spolehlivá, podívám se, ale nic nenapíšu.
Také jsem si všimla, že píšou, že nemají rádi jednoduché komentáře, který činí dvě slova.
S tím mám problém, protože když čtu povídku tak mi přijde vše dobrý a úžasný, ale když odešlu komentář, překvapivě si vzpomenu na to, co mi tam nesedí. Neumím napsat konstruktivní komentář a myslím si, že nejsem sama. Nechceme napsat něco co, by naši SB rozčililo. Myslím, že to všichni chápete.
buď si na blog dáš mou klikačku nebo mou adresu na blog- dobrá, chápu to, že je to reklama, ale stále mám takový dojem, že když nějakou dobu se díváte na svůj oblíbený blog přes svůj účet se jednou stanete SB. Dnešní blogáři to berou spíše jako reklamu. Nic víc.

Rekapitulace: SB je dobrá věc, ale v tom jak s tím člověk naloží. Tvůrci jí založili proto, aby mezi blogaři nebylo napětí a nepřátelství a za to je chválím. Nikoho jsem s tím nechtěla urazit. Každý má svůj názor, ale já chtěla, aby někdy až budu mít dalšího SB byl člověk, který to nebude chtít jako reklama, budu chtít aby měl rád váš žánr a abyste si měli co říct. Chci změnit to, že to bude jen spolupráce za vyšší popularitu, ale chci, aby mezi sebou měli blogáři respekt a aby se obdivovali a ne, aby to byl jako nějaký konkurs. Ten člověk, který bude chtít být mým SB ať mi napíše a uvidíme. A je to taková i nabídka pro mé budoucí SB.

Vím, že tu bude hodně hejtu, protože jsem mlela hovadiny, ale chtěla jsem se s toho vypsat a doufám, že vám to nijak nevadí. Ráda si přečtu jiné názory, nebo dodatky k tomu mému. Budu šťastná i za konstruktivní kritiku.
Ještě připomíná, nechtěla jsem tím nikoho urazit!

-Otázky, které jsem vybrala se můžou s vašima shodovat.
Nebylo to myšlený ani urážka na vaši osobu. Vybírala jsem jen ty, které byly nejpočetnější. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kate Černobílá Kate Černobílá | Web | 16. září 2014 v 21:46 | Reagovat

Souhlasím s tebou.

Navíc, ti, kdo SB doslova sbírají a mají jich přes třicet, se přece nemůžou doopravdy s těmi lidmi spřátelit a opravdu se všem těm blogům věnovat, protože to by museli sedět u internetu dvacet pět hodin denně a jen psát komentář za komentářem, ne?

Já osobně jsem si začala hledat nějaké Spřátelené Blogy proto, abych zahnala samotu, která kdysi obklopovala můj blog i mě, kdykoli jsem sedla k počítači. A jsem ráda, že jsem to udělala, protože jsem poznala spoustu sympatických lidí a mám si s kým dopisovat a co číst.

Jinak, krásně napsaný článek :)

2 Vanessa Say Vanessa Say | E-mail | Web | 16. září 2014 v 22:02 | Reagovat

[1]:
Už vím na co jsem zapomněla. Našla jsem blogerku, která tam měla napsané i 30/17. To mě taky dopalilo. Mám pocit, že blogerky "ovcemi"- tvůj název, který to dobře vyjadřuje. Je to stejně jako v životě. Ráčí budu mít pět dobrých přátel než mít dvacet falešných (v tomhle případě polovina, kterou mají jen kvůli popularitě blogu)

To máš pravdu, taky se cítím někdy sama, ale už jsem se naučila být sama. I když za tvou společnost jsem velice ráda. jestli se najde bloger, který mu budu sympatická já a on mě, tak po něm čapnu. Jsem velice ráda, že jsi mou jedinou SB, protože máme stejne názory.
Děkuju za velice pěkný komentář. A moc děkuju, že si myslíš, že je to dobře napsaný, od tebe vždy potěší.

3 Vanessa Say Vanessa Say | E-mail | Web | 16. září 2014 v 22:03 | Reagovat

[2]: oprava- se stávají ovcemi

4 Gréti Gréti | Web | 17. října 2014 v 19:47 | Reagovat

Vieš, nie je problém v tom, že komentár obsahuje dve jednoduché slová - pretože sú také chvíle, keď človek skutočne nevie na článok povedať nič inšieho, než "Super". Problém je len v tom, že sú i taký ľudia, ktorý sa takýmto spôsobom snažia propagovať. Ani si neprečítajú, o čom daný článok je, len okomentujú, aby si potom klikla na ich blog a dúfajú, že im to možno opätuješ. Dve slová môžu vyzerať ako minimálna spätná väzba, ktorú sa autor snaží získať. Jednoducho autor hľadá niekoho, s kým by sa na danú tému mohol baviť a diskutovať - počuť rôzne názory a pod. A kratučký komentár, ktorý nemusí nič hovoriť a je používaním ohlodaný ako skala nad morom od vetra, môže sklamať.
Ak nevieš napísať dlhší komentár priamo, možno si skús poviedku prečítať ešte raz, alebo si na chvíľku sadni a premysli si to. Spomeň si na miesta, ktoré boli síce dobré, ale možno mohli byť lepšie. Alebo to skús porovnať zo svojimi schopnosťami - ako by si to urobila ty? A aby si nehľadala len chyby, pri čítaní si skús lepšie všimnúť text. Niekde ťa určite zaskočí nejaká scéna - minimálne ťa donúti nevedomky podvihnúť kútiky úst, naženie ti slzy do očí alebo ti naskočia zimomriavky... Skús spomenúť pri komentovaní scénu, ktorá sa ťa dotkla. Myslím si, že netreba napísať kilometrový komentár k tomu, aby bol autor šťastný, len mu treba cez slová ukázať, že si jeho článok neprebehla len zbežne očami - pretože on nemôže vidieť, ako sa ty tváriš ani nepočuje tón hlasu, akým by si to podala.
Inak sa zo všetkým, čo v článku odznelo viac menej stotožňujem - pretože nie je úplne možné ľudí zaškatuľkovať podľa daných kritérií.

Ach, a ešte by som zabudla :D Veľmi rada si ťa pridám do zoznamu spriatelených blogov. Som rada, že sa ti môj blog i vyjadrovanie páči - o svojom vzťahu k tvojmu blogu a písaniu by som mohla povedať to isté :) Veľmi sa mi páči, ako svoj názor vyjadruješ a obhajuješ :D A taktiež som rada, že som našla niekoho, kto má rovnaký, inými často nepochopený, humor :D

5 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 18. října 2014 v 13:34 | Reagovat

[4]:
To je zcela pravdu. Znám několik lidí, kteří to tak dělají. Je pravda, že i když nevíš co vytknout je hezké, že vědět, že si to ten člověk přečetl.
Je pravda, že jsem se v delších komentářích zlepšila. Vím co, se mi tam líbilo a co ne. Dokážu to napsat tak, aby to toho člověka neurazila.
Oh, děkuju za radu to mě nenapadlo.
To nejde. Každý člověk jinačí, ale je pravda, že se mě dotklo, když jsem poznala takový blogaře.

Za to jsem velice ráda. Já bych tvůj blog sledovala i bez toho a mám v plánu si přečíst tvojí povídku To the sky. Musím ale najít první kapitolu, protože jsem včera našla jen druhou a to mi připadalo divné začít od té druhé. Ano, je těžké už najít takové lidi :D Většinu času se směji jenom já svému humoru, protože nikdo jiný ho nepochopí.

6 Gréti Gréti | Web | 18. října 2014 v 18:28 | Reagovat

[5]: Neviem posúdiť, ako si sa zlepšila v písaní komentárov z dôvodu, že sme na seba narazili až teraz, ale ja mám z teba taký dojem, že tebe by to veľké problémy robiť nemalo, pretože tvoje články hovoria o tom, že vyjadrovať sa skutočne dokážeš :) Možno si len nemala náladu sa s tým babrať :D

Och, tú poviedku? S previnením si priznávam, že som ju nedokončila - existuje z nej len toľko, koľko je na blogu, pokračovanie v mojej hlave - neviem, z akého dôvodu. Ale ak sa ti bude pozdávať, tak ti ju rada dopíšem - aspoň k tomu bude dôvod :D
Tak, tak, aj ja - a ľudia na mňa nechápavo zazerajú, alebo sa urazia - čo často nechcene docielim...

7 Vanessa Vanessa | E-mail | Web | 21. října 2014 v 19:53 | Reagovat

[6]: No to je asi pravda, jsem líná (tím myslím,, že jsem naprosto líná a někdy nedokážu ani dojít do pokoje a svalit se do postele, protože se mi hold nechce)
Ach, to je škoda :( Ale pro mě určitě uděláš pokračování! :D
Ano a pak se mě ještě zeptej, jestli jsem nesnědla nějakou houbičku? .

8 Gréti Gréti | Web | 25. října 2014 v 11:43 | Reagovat

[7]: Vidíš - ale inak nie si na tom takto sama :D Poznám takú lenivosť :D
Samozrejme :D
Práve dnes mi už táto otázka raz bola daná a to ešte nie je ani obed xD Len aby sa to potom nedostalo na taký stupeň, že sa nás budú pýtať, či nechceme vyhľadať odbornú pomoc - pretože to by už bolo moc.

9 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 31. října 2014 v 21:21 | Reagovat

Jak vidím, k této debatě se připojuji poměrně pozdě, protože vše důležité už bylo řečeno :-)
Ale naprosto s tebou souhlasím. Jednou jsem dokonce objevila jistou blogerku (nechci jmenovat), která se CHLUBILA tím, že má padesát tři SB!
Uznávám, že já mám asi sedm, ale na všechny si najdu čas, a nikdy, nikdy bych si nikoho nepřidala jen kvůli popularitě. Člověk mě musí zaujmout, buď svým stylem psaní (jako ty), nebo názory (také jako ty). Nebo obojím.
Jak často budeš obíhat- tuto otázku také nemám moc ráda. Co když třeba slíbím, že jednou za týden, a pak měsíc nebudu mít přístup k počítači? To si mě dotyčný hned vymaže z SB?
Popravdě, já jsem Oblíbené odkazy začala vést teprve asi před týdnem. A nezdá se, že by to mým čtenářům nějak vadilo.
Opravdu pravdivý článek, krásně sepsaný. Lépe bych to nedokázala. Jen tak dále!

10 Prostě Vanesa Prostě Vanesa | E-mail | Web | 31. října 2014 v 23:00 | Reagovat

[8]: Oh! :D
Ještě by nás poslaly do Bohnic! :D

[9]:
Tolik? Panebože! Kde je všechny sehnala?
Ano, já taky ne! Je to takové odporné. Souhlasím plně s tebou.
Já taky a docela dlouho mi trvalo než jsem tam dala Kate! Vždycky jsem na to zapomněla :(
Děkuji!
PS: Ty mi dáváš zabrat! Víš to? Pokusím se ještě dnes odepsat na tvé komentáře a na e-mail, ale kdybych to nestihla, tak se nezlob. Ale určitě než půjdu spát se podívám na nějakou tvou povídku! Aby se mi dobře spalo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama